czwartek, 16 września 2010

Autor

Kultura wymaga, aby napisać coś o sobie na początku. 

Personaliów zdradzać nie zamierzam, bo nie widzę powodu, bo w internecie niestety sporo oszołomstwa się pleni i nie mam ochoty później wysłuchiwać tu, na nk czy Facebooku wyzwisk pod adresem swoim własnym, polskiego ustawodawstwa czy kilku innych kwestii też.

Przyszedłem na świat mniej więcej w połowie lat 80. ubiegłego stulecia. Od zawsze żyję i mieszkam na Pomorzu - choć miejsce zamieszkania dokładne zdarzyło się zmieniać. Żonaty, dzieciaty. 

Tutaj chyba nie zaskoczę - tak, z wykształcenia prawnik. Choć pewnie kilka lat temu w ogóle nie myślałem o takim zajęciu - a jednak (nie jest przesadą - duża w tym zasługa żony, bo właściwie to za nią poszedłem na te studia). Mający za sobą praktykę paru lat pracy w sądzie i innych zajęć, oscylujących wokół szeroko pojętego prawa. Nie tak dawno temu specjalista do spraw zbliżonych do prawnych w pewnej dużej polskiej firmie, związanej z branżą IT, później pracownik jej działu prawnego, od jakiegoś czasu w pewnym sensie merytoryczny urzędnik, znowu w sądzie.

Radca prawny.

Gdy chodzi o zainteresowania zawodowe - zdecydowanie cywilista... choć dyplom z czegoś zupełnie innego posiadam, bo z kryminalistyki, a konkretnie pracę napisałem na temat przestępczości komputerowej (wbrew pozorom, temat wcale nie tak mocno rozpracowany, publikacji sensownych nie ma tak wiele). Interesuję się więc przede wszystkim prawem cywilnym, spadkami i procedurą cywilną szeroko pojętą - ale również ochroną danych osobowych, prawem autorskim, a także historią prawa, historią prawa karnego, prawem nieruchomości oraz właśnie szeroko pojętą przestępczością komputerową, związaną z nowymi technologiami, prawem autorskim, prawem własności przemysłowej, znakami towarowymi, a także prawem pracy i ubezpieczeń społecznych.

Inspiracje do powstania tego bloga? Na pewno Piotr Waglowski, Vagla, którego publikacje i działalność śledzę czytelniczo od lat już kilku. I z pewnością - autor bloga Sub iudice - z którego opiniami, jako były pracownik naszego polskiego sądownictwa bardzo mocno się zgadzam. Staram się, aby lista blogów, jakie linkuję w kolumnie po prawej stronie, na bieżąco powiększała się, aby znalazł się na niej każdy znany mi, a wart polecenia blog, traktujący o prawie.  

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji, komentowania :)

1 komentarze:

Radom Lokalne pisze...

Bezpłatne ogłoszenia Radom

Prześlij komentarz